Poziv na konferenciju “Budućnost pravne profesije”

Hrvatska udruga za mirenje 6. ožujka organizira konferenciju “Budućnost pravne profesije”. Cilj je konferencije kroz dva panela raspraviti i razmotriti položaj u kojem se u ovom trenutku nalazi pravna profesija, a i s time povezan način obrazovanja mladih pravnika, te sve potrebne prilagodbe, promjene i dobre prakse koje je potrebno primijeniti kako bismo održali korak s vremenom. Ovim putem s veseljem pozivamo kako članove vašeg nastavnog osoblja, tako i studente, da nam se pridružite na konferenciji.

Hrvatska udruga za mirenje (HUM) poziva Vas na sudjelovanje na konferenciji „Budućnost pravne profesije“ koja se održava 6. ožujka 2019. s početkom u 11,00 sati u prostorijama Novinarskog doma (Perkovčeva ulica 2), Zagreb.

Na Konferenciji ćete se upoznati s objektivnim i subjektivnim problemima s kojima se susreće pravna profesija i korisnici pravnih usluga. Iznijet će se kratkoročni i dugoročni modeli i prijedlozi kojim bi se takvi problemi mogli ukloniti odnosno maksimalno umanjiti. Izlaganjem primjera iz prakse drugačijeg pristupa strankama u sudnici i izvan nje pokazat će se da pravna profesija može i mora drugačije, pogotovo danas u vrijeme brzog protoka informacije i potrebe bržeg rješavanja sporova . Poseban osvrt bit će i na ulogu novih tehnologija, njenih utjecaja i daljnjih posljedica na razvoj pravne profesije.

Izlagači na konferenciji:

– dr. sc. Srđan Šimac, sudac Visokog trgovačkog suda RH i predsjednik HUM-a

– Roman Završek, predsjednik Odvetniške zbornice Slovenije

Panelisti na panelu I „Izgradnja putu u budućnost“

– Đuro Sessa, predsjednik Vrhovnog suda RH

– mr. sc. Josip Salapić, izaslanik Vlade RH i državni tajnik Ministarstva pravosuđa RH

– Josip Šurjak, predsjednik Hrvatske odvjetničke komore

– Roman Završek, predsjednik Odvetniške zbornice Slovenije

– Zvijezdana Rauš-Klier, predsjednica Hrvatske javnobilježničke komore

– prof. dr. sc. Igor Gliha, dekan Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Panelisti na panelu II „Humanizacija i robotizacija prava – jesmo li zakasnili?“

– Davor Majetić, glavni direktor Hrvatske udruge poslodavaca

– prof. dr. sc. Alan Uzelac, redoviti profesor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

– Mladen Klasić, potpredsjednik Hrvatske odvjetničke komore

– mr. sc. Mladen Vukmir, odvjetnik, Vukmir i suradnici, Zagreb

– Marko Porobija, odvjetnik, Porobija & Špoljarić, Varaždin/ Zagreb

– Vlaho Hrdalo, odvjetnik u Zagrebu, predsjednik Udruge za Blockchain i kriptovalute

– Sonja Popović, SAP d.o.o., Zagreb

– Filip Stipančić, tehnološki poduzetnik i startup mentor, Zagreb

Ulaz je slobodan uz prethodnu potvrdu dolaska na info@mirenje.hr . U prilogu poziv.

Više informacija na linku:

Izvor : Hrvatska udruga za mirenje (HUM)