• sudac od kojega (odluka potječe); sudac koji je odluku donio (protiv koje se podnosi pravni lijek)

UPRAVNO PREKRŠAJNO PRAVO

Oznaka: SPJUPP

Uvođenje studenata u materijalno i procesno prekršajno pravo, kao područje s kojim se, zbog masovnosti propisanih prekršaja i velikog broja počinitelja, svakodnevno susreću građani i poslovni subjekti. Budući da se prekršajno pravo u pravnom sustavu nalazi na razmeđi upravnog i kaznenog prava, savladavanje načela prekršajnog prava pridonosi razumijevanju cjelokupnog pravnog sustava.

Završen trogodišnji stručni studij

I. Uvodni dio, II. Opći dio materijalnog prekršajnog prava, III. Posebni dio materijalnog prekršajnog prava, IV. Prekršajni postupak

Aviani, Damir: Prekršajno pravo, Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu, Split , 2013.

Veić, Petar-Gluščić, Stjepan: Prekršajno pravo, opći dio, Narodne novine, Zagreb , 2009.

Prkršajni zakon, NN br. 107/07., 39/13. i 157/13.

Kovačić, Antonija: Prekršajno sankcioniranje nasilja u obitelji, Aktualna pitanja kaznenog zakonodavstva, Inženjerski bior, Zagreb , 2005.

Oblici provođenja nastave: predavanja
Način provjere znanja i polaganja ispita: usmeni ispit / Način praćenja kvalitete i uspješnosti izvedbe svakog predmeta i /ili modula: 1. Mišljenje studenata o kvaliteti nastave putem anketa
2. Nastavnici koji podučavaju srodne predmete surađuju i zajednički vode brigu o kvaliteti nastave.