Natječaj za kratkoročnu mobilnost studenata – Erasmus+

Objavljen je natječaj za kratkoročne mobilnosti u okviru Erasmus+ programa na koji se mogu prijaviti redoviti studenti svih godina i razina studija, kao i izvanredni studenti uz uvjet da za vrijeme mobilnosti pohađaju redoviti studij u punom vremenu.

Kratkoročna fizička mobilnost može trajati od 5 do 30 dana.

U okviru ovog Natječaja studenti se mogu prijaviti za mobilnost od trenutka objave ovog Natječaja do 30. 7. 2024., a mobilnost se može realizirati najranije 2 mjeseca od podnošenja prijave za mobilnost te nakon objave Odluke o odabiru kandidata.

Svi studenti i studentice zainteresirani za kratkoročnu mobilnost, dužni su proučiti i u dogovoru s Erasmus koordinatoricom i ECTS povjerenikom Pravnog fakulteta provjeriti usklađenost
programa kratkoročne mobilnosti s ishodima učenja studijskog programa Pravnog fakulteta te ishoditi potpisanu potvrdu o usklađenosti kao i prihvatno pismo inozemne institucije.

Dodatne informacije o prijavi i uvjetima natječaja studenti i studentice mogu provjeriti u Tekstu natječaja i Uputama za studente.

Kontakti za dodatne informacije u vezi objavljenog natječaja i prijave:

Prof. dr. sc. Petar Bačić, prodekan za međunarodnu suradnju; petar.bacic@pravst.hr

Blanka Čop, mag. soc., Erasmus koordinatorica; blanka.cop@pravst.hr

Dr. sc. Vedran Zlatić, ECTS povjerenik; vedran.zlatic@pravst.hr

OBILJEŽEN DAN EUROPE NA PRAVNOM FAKULTETU U SPLITU

Povodom Dana Europe, u organizaciji Ureda za međunarodnu suradnju i projekte Pravnog fakulteta u Splitu, u utorak, 9. svibnja 2023. u Vijećnici je održan Erasmus+ info dan, s ciljem poticanja i ostvarenja studentske prakse i mobilnosti.
Dekan Ratko Brnabić pozdravio je brojne studente, nakon čega su im se obratili predstavnici Sveučilišta u Splitu, na čelu s Voditeljicom Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Anom Ćosić, te im prezentirali raznolike mogućnosti mobilnosti.
Uspostavljen je video link sa studenticama našeg fakulteta Danijelom Selak i Martom Vržina, koje su ostvarile mobilnost na Sveučilištu Alma Mater Studiorum u Bologni, te su im iz prve ruke prenijele pozitivno iskustvo i potakle ih da je i oni ostvare.
Studenti su dobili na poklon promotivne majice s logom našeg fakulteta i
sloganom: „Idemo, ekipa!“. Nadamo se da će je s ponosom nositi prilikom studentske mobilnosti.