Sveučilišnoj knjižnici za 120. rođendan: studentska književna večer

Sveučilišna knjižnica u Splitu u obilježavanje svoje 120. obljetnice prigodno uključuje i studente te u prosincu namjerava upriličiti studentsku književnu večer „Sveučilišnoj knjižnici za 120. rođendan“. Pozivaju se studenti skloni književnom stvaralaštvu da do 20. studenoga 2023. dostave svoje pjesme ili kraće prozne uratke na adresu: svkst120@svkst.hr, uz naznaku predmeta „Knjižnici za 120. rođendan“.

Sudjelovati mogu studenti Sveučilišta u Splitu s najviše 3 rada, s tim da ukupna količina teksta ne prelazi 2700 znakova s bjelinama. Radovi se šalju u privitku, u word formatu. U prijavi je potrebno navesti ime i prezime studenta, godinu studija, naziv fakulteta te e-mail i telefon za kontakt.
Autori odabranih radova sudjelovat će na književnoj večeri na kojoj će pročitati/kazivati svoje radove, a najuspješniji će biti simbolično nagrađeni. Veselimo se susretu!

Novi natječaj za mobilnost nastavnog i nenastavnog osoblja – Erasmus+ i SEA-EU alijansa

Objavljen je novi natječaj za mobilnost nastavnog i nenastavnog osoblja u sklopu programa Erasmus+ i SEA-EU alijanse za natječajnu godinu 2023.

Natječaj će biti otvoren do isteka sredstava, a mobilnosti se mogu iskoristiti do 31.7.2025. godine i to najranije 4 mjeseca od podnošenja prijave.

Nastavno i nenastavno osoblje Pravnog fakulteta mobilnosti u svrhu podučavanja i osposobljavanja može ostvariti isključivo na međunarodnim sveučilištima s kojima Pravni fakultet ima potpisan sporazum o suradnji, te na sveučilišta SEA-EU alijanse.

Prijave se podnose Sveučilištu u Splitu putem e-maila na: erasmus@unist.hr i osobno uz prethodnu najavu Odjelu za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju, Sinjska 2/III kat.

Dodatne informacije o prijavi i uvjetima natječaja provjeriti u dokumentima vezanim uz ovaj natječaj:

Upute

Kriteriji Pravnog fakulteta

Popis Erasmus+ sporazuma (napomena: gledati sheet Pravo i SEA-EU)

Kontakti za dodatne informacije u vezi objavljenog natječaja i prijave:

Prof. dr. sc. Petar Bačić, prodekan za međunarodnu suradnju; petar.bacic@pravst.hr

Blanka Čop, mag. soc., Erasmus koordinatorica; blanka.cop@pravst.hr

Dr. sc. Vedran Zlatić, ECTS povjerenik; vedran.zlatic@pravst.hr

Održan sastanak s dolaznim Erasmus studentima

Zajednički sastanak s Erasmus studentima i studenticama koji će zimski semestar akademske godine 2023./2024. provesti na Pravnom fakultetu u Splitu održan je u četvrtak 03. 10. 2023. s početkom u 12 sati u Vijećnici Fakulteta.

Prodekan za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Petar Bačić je u ime Fakulteta svim gostujućim studenticama i studentima poželio dobrodošlicu i upoznao ih s uvjetima studijskog boravka i studiranja na Pravnom fakultetu u Splitu.

Na sastanku su još sudjelovali i Blanka Čop, Erasmus koordinatorica, Vedran Zlatić, ECTS koordinator i Alen Šušnjar iz studentske referade, koji su Erasmus studente upoznali s praktičnim informacijama vezanim uz njihov studijski boravak na Pravnom fakultetu u Splitu.