Okvirni sporazum o suradnji Vlade i pravnih fakulteta

Na inicijativu pravnih fakulteta, 18. ožujka 2022. godine, potpisan je okvirni sporazum o suradnji Vlade RH sa sva četiri hrvatska pravna fakulteta i Akademijom pravnih znanosti Hrvatske (APZH).
Cilj suradnje je znanstveno-stručna potpora pravnih fakulteta radu Vlade, stručnim službama i radnim tijelima Vlade ali i tijelima državne uprave.Osim što će otvoriti formalnu suradnju s Vladom RH, sporazum će svakako pridonijeti i jačanju suradnje četiri pravna fakulteta međusobno.

Pomoć za raseljene osobe iz Ukrajine

Od početka ratne agresije na Ukrajinu, Sveučilište u Splitu izražava podršku i suosjećanje s ukrajinskom akademskom zajednicom, ali i s cjelokupnim ukrajinskim narodom.

U suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Split, Sveučilište pokreće humanitarnu akciju prikupljanja prehrambenih proizvoda te higijenskih potrepština za odrasle i djecu pod nazivom; Pomoć za raseljene osobe iz Ukrajine.Više informacija o akciji pročitajte u dokumentu : Humanitarna akcija_UKRAJINA