Centar za izvannastavne aktivnosti 1. predavanje

U utorak 26. travnja 2022. godine, u organizaciji Centra za izvannastavne aktivnosti Pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu, održat će se prvo u nizu predavanja koja će redovito odvijati  u okviru planiranih aktivnosti Centra.

Najavljeno  predavanje pod nazivom „Okolišno pravo u praksi“ održat će Ivana Krstulović, mag.iur.,  voditeljica Odjela okolišnog prava Udruge Sunce i Hajdi Biuk, mag.iur., suradnica pravnica Udruge Sunce, u predavaonici br. 4 s početkom u 18 sati.

Prof. dr. sc. Petra Amižić Jelovčić

Ravnateljica Centra za izvannastavne aktivnosti

Održana Konferencija PRAVO&NOGOMET 2022.

Prošlog se tjedna, od 11. do 13. travnja 2022. u Opatiji, održala studentska Konferencija PRAVO&NOGOMET 2022.

Studentski zbor našeg Fakulteta sudjelovao je u organizaciji u partnerstvu s kolegama iz studentskih zborova pravnih fakulteta u Zagrebu, Rijeci i Osijeku. Na prvom izdanju Konferencije u 2020. godini predavali su i naši profesori izv. prof. dr. sc. Ines Medić i doc. dr. sc. Marko Ivkošić pa smo ponosni što je ove godine zaživjela i studentska međusveučilišna suradnja.

U gotovo četiri dana zajedničkog učenja i neizostavnog druženja bio je vidljiv interes za najvažnijom sporednom stvari na svijetu, nogometom, ali u okviru sportskog prava čija je tema pravo i nogomet privukla velik broj studentica i studenata, što je bilo vidljivo brojem od gotovo 120 sudionika te njihovim aktivnim sudjelovanjem kroz cjelokupnu konferenciju.

U nedjelju 10. travnja, HNK Rijeka ugostila je sudionike na utakmici Rijeka – Dinamo koja je poslužila kao uvertira u samu konferenciju. U ponedjeljak, 11. travnja u dvorani opatijskog hotela Admiral, uslijedilo je službeno otvaranje Konferencije s pozdravnim govorom zagrebačke studentice Karle Nogić koja je između ostalog zahvalila i našem dekanu izv. prof. dr. sc. Ratku Brnabiću što je podržao Studentski zbor u organizaciji i sudjelovanju studenata. Potom su se studentima obratili dekan zagrebačkog pravnog fakulteta prof. dr. sc. Ivan Koprić, prodekanica za znanost Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Ivana Kunda te dekan Pravnog fakulteta Sveučilišta u Osijeku izv. prof. dr. sc. Tunjica Petrašević. Kao predstavnik GNK Dinamo, sudionicima se obratio gospodin Mirko Barišić, predsjednik GNK Dinamo. U ime Grada Opatije sudionicima se obratila zamjenica gradonačelnika gospođa Kristina Đukić.
Predavanje na temu “Doping u sportu” drugog dana Konferencije održali su naši profesori prof. dr. sc. Hrvoje Kačer te izv. prof. dr. sc. Blanka Kačer te im ovim putem zahvaljujemo što su sudjelovali kao predstavnici našeg fakulteta koji je nadaleko poznat i po poslijediplomskom studiju za sportsko pravo.

Svi nazočni istaknuli su važnost održavanja studentskih konferencija, promicanje sportskog prava, ali i sporta kao neizostavnog elementa za ljudsko zdravlje. Izražen je ponos zbog suradnje studenata sva četiri pravna fakulteta, naročito nakon gotovo dvije pandemijske godine. Organizacija zahvaljuje svim predavačima i panelistima koji su iznimno profesionalno i stručno održali svoja predavanja i sudjelovanja na panelima. Trećim danom, studijskim posjetom HNK Rijeka na stadionu Rujevica, službeno je zatvorena Konferencija.

Za sve koji žele pogledati predavanja ostavljamo poveznice s online streama:
https://www.youtube.com/watch?v=u0Y8cG4UJVs , 1. dan
https://www.youtube.com/watch?v=GNLbyYXFSaE , 2. dan
Fotografije možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Poziv na predavanje zastupnice Republike Hrvatske pred ESLJP

Pravna klinika Pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu organizira predavanje zastupnice Republike Hrvatske pred Europskim sudom za ljudska prava, gospođe Štefice Stažnik na temu “Zastupanje Republike Hrvatske pred Europskim sudom za ljudska prava i koordinacija izvršenja presuda tog Suda”, koje će se održati 27. travnja 2022. (srijeda) na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Splitu s početkom u 11:00 sati.

Pozivamo sve zainteresirane studente i nastavnike Pravnog fakulteta u Splitu da se pridruže predavanju.

Više detalja možete pronaći u poveznici:

Obavijest Predavanje Pravna klinika