Obavijest o upisima u akademsku godinu 2019./2020.

Objavljena je odluka vezana uz upis studenata u višu godinu studija i o visini iznosa participacije u troškovima studija za akademsku godinu 2019./2020. godinu.

Donošenjem ove odluke, odluka donešena 18. lipnja 2019. godine, KLASA: 003-08/19-04/0011; URBROJ: 2181-207-01-04-19-0012 stavlja se izvan snage.

Odluka vezana uz upis studenata u višu godinu studija i o visini participacije u troškovima studija za akademsku godinu 2019./2020.

Podsjetnik na istraživanje EUROSTUDENT VII

Poziv na sudjelovanje u istraživanju

O projektu EUROSTUDENT VII

EUROSTUDENT VII je istraživanje o kvaliteti studentskog života i ekonomskim uvjetima studiranja koje se provodi u više od 30 zemalja Europe. Istraživanje je ujedno i najveće europsko istraživanje o kvaliteti studentskog standarda.

Cilj istraživanja je dobiti empirijske uvide koji su stvarni životni uvjeti studenata u pogledu obrazovnih iskustava, smještaja, prehrane, troškova studija, smještaja, međunarodne mobilnosti i mogućih prepreka za uspješan završetak studija.

Tko može sudjelovati u istraživanju EUROSTUDENT VII?

Istraživanje EUROSTUDENT VII provodi se putem web ankete i obuhvaća sve studente koji trenutačno studiraju u Hrvatskoj na preddiplomskom, diplomskom ili integriranom studiju na javnim i privatnim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj.

Kako sudjelovati?

Sudjelovanje u istraživanju je u potpunosti dobrovoljno i anonimno. Web anketi se može pristupiti na dva načina:

1. putem poveznice http://limesurvey.srce.hr/216454?lang=hrili
  2. preko web mrežne straniceeurostudent.hr

Zašto sudjelovati?

Sudjelovanjem u istraživanju studentice i studenti imajupriliku ukazati na postojeće probleme s kojima se suočavajutijekom studiranja i doprinijeti poticanju promjena usmjerenih na podizanje kvalitete studentskog standarda.

Ispunjavanjem upitnika omogućuje dase na osnovirealnih empirijskih podataka kreiraju mjere javnih politika za unapređenje studentskog standarda u skladu s potrebama studenata.

Kontakt s istraživačkim timom

Istraživački tim s Pravnog fakulteta stoji Vam na raspolaganju za sva pitanja o istraživanju EUROSTUDENT VII ili rješavanje svih problema oko pristupa anketi. Slobodno nam se obratite putem e-mail adrese:eurostudent7@pravo.hr.

Partneri u provedbi projekta

Nositelj provedbe istraživanja u Hrvatskoj je Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, a partneri u istraživanju su Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (SRCE). Istraživanje se provodi uz potporu Nacionalne skupine za unapređenje socijalne dimenzije visokog obrazovanja. Pozive studentima za sudjelovanje u istraživanju upućuju visoka učilišta na kojima studiraju.

Istraživanje na europskoj razini koordinira Das Deutsche ZentrumfürHochschul- undWissenschaftsforschung (DZHW)(http://www.dzhw.eu). Sve dodatne informacije o projektu i rezultatima prethodnih istraživanja mogu se na naći na mrežnoj stranici projekta: https://www.eurostudent.eu.

Unaprijed Vam zahvaljujemo na suradnji.