28. MEĐUNARODNA KONFERENCIJA NISPA OD 13. DO 16. SVIBNJA 2020. GODINE S TEMOM „CITIZENS’ RIGHTS AND PUBLIC ADMINISTRATION IN THE ERA OF GLOBALIZATION, EUROPEANIZATION AND DIGITALIZATION“

Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu, zajedno sa Sveučilištem u Splitu domaćin je 28. MEĐUNARODNE KONFERENCIJE NISPA OD 13. DO 16. SVIBNJA 2020. GODINE S TEMOM „CITIZENS’ RIGHTS AND PUBLIC ADMINISTRATION IN THE ERA OF GLOBALIZATION, EUROPEANIZATION AND DIGITALIZATION“, a Konferencija je uvrštena na popis događaja pod pokroviteljstvom predsjedanja Republike Hrvatske Vijećem europske unije (HRPRES 2020).

NISPAcee je mreža instituta i škola za javnu upravu u Srednjoj i Istočnoj Europi, odnosno visokoškolskih institucija koje izvode programe obrazovanja za javnu upravu (na svim razinama, od preddiplomske do doktorske) i drugih organizacija koje se bave programima usavršavanja.

Članice NISPA iz Republike Hrvatske su: Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu (oba izvode stručne studije javne uprave), Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci (izvodi poslijediplomski specijalistički studij javnog menadžmenta), te Institut za javnu upravu (znanstveno-stručna udruga stručnjaka za javnu upravu).

Ova Konferencija jedna je od najvećih organizacijskih izazova za Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu, ali ujedno i način za promociju i uspostavu međunarodne suradnje, te promociju domaćih znanstvenika i stručnjaka.

Link za sve informacije:  http://www.nispa.org/