Covid19-protokol postupanja

Poštovani,

s obzirom na trenutačnu epidemiološku situaciju u kojoj je sve više novooboljelih, u prilogu ovoga dopisa nalazi se letak za studente s najvažnijim informacijama o tome kako se trebaju ponašati i kome se obratiti ako osjete simptome.

Također, još jednom vas podsjećamo na protokol ponašanja sastavnica dogovoren sa Službom za epidemiologiju zaraznih bolesti NZJZ-a SDŽ-a kako bismo olakšali posao epidemiolozima i imali jasnu sliku o stanju na Sveučilištu u Splitu:

1. Sastavnice bi se trebale obratiti liječnicima školske medicine zaduženim za pojedinu sastavnicu čim dobiju dojavu o oboljelom studentu i poslati im telefon studenta.
  2. Sastavnice bi trebale obavijestiti Sveučilište u Splitu na adresu e-pošte covid19@unist.hr koji će to proslijediti i upisati u sveučilišnu bazu podataka.
  3. Kada se nekoj od sastavnica prijavi oboljeli djelatnik, na adresu e-pošte covid19@nzjz-split.hr može se javiti njegov telefon i s koje sastavnice dolazi te će se tako ubrzati njegova obrada.

Pridržavajući se ovog protokola epidemiolozi će lakše i brže izdvojiti djelatnike i studente Sveučilišta u Splitu što će utjecati i na pravovremeno djelovanje kako bismo spriječili daljnje širenje korona virusa.

Srdačan pozdrav

predsjednica Povjerenstva za praćenje korona virusa (covid19)

prof. dr. sc. Đurđica Miletić, v. r.